Ako vybrať koberec do obývacej miestnosti

Pri výbere doplnkov treba byť vždy obozretný. Spolu s ďalšími časťami a súčasťami vášho interiéru tvoria celok. Mali by spolu ladiť a určitým spôsobom aj komunikovať. Nie menej dôležitý je výber koberca alebo koberčeka. Dajte pozor na zladenie so sedacou súpravou, nábytkom, ale aj závesom, stenami a ďalšími súčasťami.

Ako vybrať koberec do obývacej miestnosti
Ako vybrať koberec do obývacej miestnosti

Opýtali sme sa odborníka, na čo nezabudnúť pri výbere vhodného koberčeka do obývacej miestnosti. „Koberčeky ku pohovke vyberajte obozretne. Internetový predaj nemusí byť najspoľahlivejší zdroj. Koberček nemôžete chytiť do rúk, vnímať jeho textúru a presvedčiť sa o kúpe, či farba, ktorú výrobca uvádza na výrobku je naozaj taká istá ako ilustračné zábery.“ Vystríha dizajnér Arnold.

Aj keď dizajnér pred kúpou cez internet varuje, má to aj svoje výhody. Výber je oveľa väčší, viete si porovnať obrovské množstvo rôznych prevedení a rovnako aj ich ceny v rôznych obchodoch. Kúpiť dobre a lacno? Kto z nás by to nechcel. Aj keď objednaný kúsok nebude v požadovanej kvalite alebo prevedení, viete ho vrátiť. Prípadne môžete objednať hneď niekoľko a potom si nechať práve ten, ktorý ladí k vášmu interiéru tak, ako potrebujete.

Tip pre vás

Skúste umiestniť celé vaš sedenie v obývačke na jeden kus kobercu. Nie na viac menších, to by nevyzeralo dobre. Je to zaujímavý dizajnérsky trik, ako docieliť pocit, že vaša obývačka je väčšia a zároveň to vyzerá dobre. Na koberci musí byť stolík, pohovka, kreslá, taburetky, teda všetko sedenie. Vyplynie z toho príjemný pocit, že táto časť vo vesmíre obývačky je samostatným svetom.

Foto: ilustračné

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!