Vyberáte do novej domácnosti práčku? Poradíme vám, na čo sa sústrediť

V súčasnosti už nie je vyberanie práčky iba o tom, či chcete plnenie spredu alebo zhora. V množstve programov, ktoré pri rôznych typoch nájdete, sa dá ľahko stratiť. Pomôžte si naším malým návodom a určite vyberiete tak, že to neskôr neoľutujete!

Vyberáte do novej domácnosti práčku? Poradíme vám, na čo sa sústrediť
(zdroj: unsplash.com)

Zmerajte si kúpeľňu

Podobne ako pri iných elektrospotrebičoch, aj pri práčke je dobré dopredu si ujasniť, na čo ju budete najčastejšie používať a potrebovať. Je rozdiel, či periete pre tri malé deti, alebo žijete sama. Rovnako by ste mali myslieť na spotrebu energie – asi každý chce, aby bol jeho elektrospotrebič čo najšetrnejší. V prípade práčok sú šetrné triedy A, B alebo C. Do úvahy treba v neposlednom rade vziať aj rozmery kúpeľne alebo miestnosti, kde práčku umiestnite. Dnes už nájdete aj slim modely, ktoré sa zmestia do hĺbky 50 cm.

Spredu alebo zhora?

Uvažujete o kúpe práčky s funkciou sušičky? Na prvý pohľad sa to môže zdať ako dobrý a úsporný nápad, zabudované sušičky však ani zďaleka nie sú tak výkonné a kvalitné, ako tie samostatné. Ak však na takú sušičku nemáte miesto, vyberajte práčku so sušičkou, ktorá má vyšší počet otázok. Čo sa týka už spomínaného plnenia práčky, tie s plnením spredu sú asi najrozšírenejšie. Ich jedinou nevýhodou je to, že sa nevojdú do úzkych priestorov. Práčky s plnením zhora sú vhodné do úzkych priestorov a tiež pre seniorov. Ich nevýhodou je, že ju nekúpite spolu so sušičkou a vrchný priestor nevyužijete ako odkladací, čo sa v prípade plnenia spredu dá.

Práčka na chatu? Prečo nie

Počuli ste už o parnej práčke? Takáto práčka využíva na pranie nielen vodu, ale aj paru. Para uvoľňuje vlákna, čo umožňuje praciemu prášku preniknúť do textílie hlbšie a odstrániť aj veľmi odolné škvrny. Parná práčka je oproti bežnej aj úspornejšia, nevýhodou je samozrejme vyššia cena a nižší výber. Ak hľadáte práčku na chatu alebo na internát, dnes už kúpite aj mini práčky, ktoré síce nepojmú veľa bielizne, ale zároveň nezaberú ani veľa miesta a sú tiež šetrné. Pozorne si však skontrolujte, či má takýto typ práčky odstredivku, pretože niektoré modely sú bez možnosti žmýkania. A nesmieme zabudnúť samozrejme ani na čoraz populárnejšie smart práčky, ktoré dokážete ovládať aj mobilným telefónom. Nezabúdajte ani na príslušenstvo k pračkám, ako rôzne gély na dezinfekciu, aby vám po kúpe slúžila čo možno najdlhšie.

Ak vám stále nie je jasné, ktorú práčku vybrať – pozrite viac rád a tipov, Nákupná poradňa zostavila veľký článok, ktorý pomôže pri jej výbere.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!