Najväčší pomocníci pri upratovaní, alebo ako čo najefektívnejšie a najrýchlejšie zatočiť so špinou

Ktorá žena by sa vyžívala v upratovaní? Okrem niekoľkých výnimiek určite žiadna. Aj upratovanie však môže byť príjemné a rýchle – minimálne o niečo viac, než pre vás bolo doteraz. Postačí na to len pár “vychytávok”, ktoré ste možno doteraz nevyskúšali, no ak to raz urobíte, už si to bez nich nebudete vedieť predstaviť.

Najväčší pomocníci pri upratovaní, alebo ako čo najefektívnejšie a najrýchlejšie zatočiť so špinou
(zdroj: unsplash.com)

Na dlážku aku vysávač alebo mop

Vysávanie je spravidla otravnou činnosťou, ktorá zaberie aj celé hodiny, ak bývate v dome alebo vo väčšom byte. S akumulátorovým tyčovým vysávačom si však vysávanie priam zamilujete. Nielenže sú bez sáčkov, takže odpadá ich otravné vyhadzovanie a vymieňanie, ale nemajú ani kábel, takže sú naozaj praktické, čo sa ich obsluhovania týka. Ak by vám hodina na vysávanie nestačila (čo je bežná dĺžka výdrže batérie), existujú aj modely s náhradnou batériou. Výhodou je aj to, že takýto vysávač vysaje rôzne typy podláh – od kobercov až po tvrdé drevené podlahy. Ďalším pomocníkom v boji so špinavou dlážkou býva mop. Klasický mop je nepraktický v tom, že musíte pri manipulácii s ním využiť dosť fyzickej sily a podlaha ostáva dlho po vytretí mokrá. Využite preto tiež akumulátorový alebo elektrický mop, ktorý tieto nevýhody eliminuje. Dobré je aj používať správne čistiace prostriedky. Všetky kvalitné a zároveň za dobré ceny si môžete kúpiť vďaka zľavovým kódom pre 4Home, ktoré odporúčame.

Umývanie okien rýchlo a účinne

Ďalšou z výslovne neobľúbených činností pri upratovaní je umývanie okien. Samotné umývanie nie je ani tak časovo a fyzicky náročné, ako následné dolešťovanie. Zabudnite na handričky a noviny – prichádza éra vysávačov na okná. Pri ich použití stačí na okno nastriekať prípravok na okná, rozmyť a následne vysávačom vysať do sucha. Nebojte sa, že by takýto vysávač bol hlučný, alebo ťažký. Vysávače na okná sú obvykle ľahké, skladné a tiché. Na jedno nabitie obvykle vydržia až na umytie 35 okien. Pozrite si aj naše ostatné tipy a rady pre upratovanie a inšpirujte sa, ako z nepríjemnej povinnosti urobiť rýchlu a jednoduchú činnosť.

Zdravý, efektívny, jednoduchý – a parný

Patríte k tým, ktorí radi upratujú bez chémie? Tak práve pre vás je určený parný čistič. Horúca para totiž dokáže zničiť až 99 percent baktérií a vírusov, a to len pomocou horúcej vody. Dezinfikovať môžete takmer čokoľvek – podlahy, dlažby, obklady, sanitu v kúpeľni, varnú dosku, digestor,… Parné čističe sú ľahko prenosné, dostanú sa aj na ťažko prístupné miesta a na niektoré môžete nasadiť tyč a používať ich ako vysávač. Ak máte strach z moderných technológií a toho, ako ich používať, v prípade spomínaných štyroch pomocníkov sa nemusíte báť – v súčasnosti sú už “user friendly” a obsluhovať ich zvládne aj malé dieťa či dôchodca. Pozrite si aj naše ďalšie tipy a triky, ako upratovať efektívne a rýchlo, napríklad aj ako vyčistiť upchatý odtok v kuchyni.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!