Zariaďovanie novostavby – ktoré doplnky oživia váš domov?

Na to, aby ste sa cítili vo vašom novom bývaní útulne a „ako doma“, tak by ste si to mali podľa toho aj zladiť. Holé steny, prázdne priestory a neosobný dizajn budovaniu tohto pocitu moc nepomáhajú. Preto je dôležité investovať aj do doplnkov, ktoré budú dotvárať celkovú atmosféru. Dopomôcť k tomu môžu napríklad obrazy, koberce, tapety alebo záclony. Všetky tieto doplnky dodávajú priestoru osobitý vzhľad a príjemnejší pocit. Čím všetkým si môžete domov zútulniť? 

Zariaďovanie novostavby – ktoré doplnky oživia váš domov? (Foto: unsplash.com)

Teplo domova pomocou doplnkov pripomínajúcich teplo

Keď je vonku zima, tak sa automaticky zabalíte do deky, pripravíte si čaj a zapálite oheň v krbe. To sú v podstate také veci, ktoré vám navodia útulnú atmosféru a rovnako by ste to mali brať aj pri dekorovaní domu. Všetky teplé materiály v nás vyvolávajú takýto pocit. Ideálne sú napríklad vankúše, koberce, deky, ale napríklad aj sviečky a skvelú atmosféru vyčarí aj krb. Veľa záleží aj od toho, ktorý štýl interiérového dizajnu ste si zvolili. Na to, aby dom pôsobil útulne je dobré zvoliť si napríklad škandinávsky alebo francúzsky štýl. Na druhej strane, ak chcete útulný domov, tak sa vyhnite príliš modernému a industriálnemu štýlu.

Zariaďovanie novostavby – ktoré doplnky oživia váš domov? (Foto: unsplash.com)

Použité materiály a zeleň

Veľa spravia aj stavebné materiály, ktoré ste použili napríklad na podlahu, okná, dvere, zábradlia alebo materiál nábytku. Na útulný domov je ideálne použiť drevo – prírodný materiál, ktorý prinesie do domu teplo a pokoj. Z dreva môžu byť okrem podlahy aj nábytku napríklad vešiaky, rámy obrazov, misky alebo hodiny. No a platí aj to, že čím menej opracované bude tento drevený doplnok, tým to bude celkovo pôsobiť útulnejšie. Kvety sú tiež doplnkom, ktorý priestor oživí, no zároveň zútulní. Ak nepatríte k nejakým veľkým pestovateľom, tak siahnite po kaktusoch, mosterách, fikusoch alebo ozdobnej tráve.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!