Otvorený šatník? To najlepšie riešenie!

Každý deň sa objavujú nové a nové trendy a my nestačíme ísť ruka v ruke s módou, ktorá je tiež každý deň iná. Ak máte malú domácnosť, málo priestoru a málo financií na to, aby ste do svojej skrine každý deň priniesli nový kúsok (a trochu aj environmentálne cítenie), máme pre vás skvelý tip na štýlové riešenie!

Otvorený šatník? To najlepšie riešenie!
(zdroj: unsplash.com)

Dekorácia aj praktický pomocník

Otvorená šatníková skriňa sa stala veľmi populárnym a praktickým riešením v menších bytových priestoroch. Veľkou výhodou je to, že zároveň ide aj o dekoráciu domácnosti. Takéto organizované systémy na ukladanie oblečenia sú totiž skvelé na vystavenie šatníka, zväčšenie miestnosti a odstránenie ťažkopádnych šatníkových dverí. Existuje veľa spôsobov, ako môžete svoj otvorený šatník vytvoriť, aby ste sa v ňom cítili organizovanejšie. Zvážte vybudovanie vlastných drevených prvkov pre rustikálnejší dojem alebo natrite všetko na bielo pre jasný vzhľad. Ak sa pre otvorený šatník rozhodnete, môžete voliť medzi dvoma druhmi. O aké ide?

Šatník na kolieskach

Prvé riešenie zahŕňa stojan na oblečenie. Výhodou je, že stojan nie je potrebné nijako upevňovať do steny, a tak sa to zdá ako najlepšia voľba najmä pre nájomcov bytov. Oblečenie jednoducho zavesíte na vešiak a následne na kovový stojan na oblečenie. Použiť môžete aj drevený stojan na oblečenie či stojan vyrobený z iného materiálu – podľa toho, aký sa vám hodí do interiéru. Rozumnou voľbou je aj stojan na oblečenie na kolieskach. Takto ho môžete ľahko premiestňovať z miesta na miesto, najmä v prípade, ak veľmi radi a často meníte usporiadanie domácnosti. Takýto stojan sa hodí aj do minimalistických interiérov.

Musíte mať stále upratané

Druhým riešením je šatník alebo šatníková skriňa upevnená na stene (čiže čiastočne vstavaná skriňa), ale bez šatníkových dverí, ktoré opticky zmenšujú interiér. Ide o trvalejšie riešenie, pri ktorom sa však môžete pohrať s jeho dizajnom. Môžete napríklad voliť police alebo koľajnice s košíkmi. Takéto úložné priestory sú prispôsobivejšie a navyše umožňujú využiť priestor naplno. Výhodou takéhoto typu šatníka je to, že zaberie menej podlahového a vizuálneho priestoru v miestnosti ako viacero komod, čo pomôže miestnosti pôsobiť väčším dojmom. Zároveň budete mať okamžite prehľad o tom, čo ste mali alebo nemali na sebe. Otvorený šatník je lacný (minimálne lacnejší, než skrine) a tiež úsporný aj priestorov. Chcete ho ešte lacnejšie? Využite zľavové kódy alebo zľavy a kupóny na nábytok či čokoľvek, čo sa vám bude do otvoreného šatníka hodiť. Treba si však povedať aj niečo o jeho nevýhodách. Tou najväčšou je asi to, že ak chcete, aby vaša izba vyzerala roztomilo a moderne a nie ako neporiadok, je potrebné udržiavať v skrini poriadok, nakoľko bude všetkým na očiach. Z toho vyplýva aj dokonalé usporiadanie oblečenia, takže do takéhoto šatníka nemôžete nič len tak hodiť, pretože to bude stále vidno.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!