Zariaďovanie záhrady – ako na to a oplatí sa najať si záhradného architekta?

Je škoda mať veľký rodinný dom so záhradou, ktorý potenciál nie je využitý naplno. Veď predsa len sa dá v nej vymyslieť toľko vecí, ktoré by vám spríjemnili trávenie voľného času vonku. Zariaďovanie záhrady je tvorivý proces, pri ktorom môžete naplno využiť svoju fantáziu. A keďže je ponuka so záhradnými doplnkami a rastlinami naozaj široká, tak s tým nebudete mať problém.

Zariaďovanie záhrady – ako na to a oplatí sa najať si záhradného architekta? (Foto: pixabay.com)

Stanovte si koncept záhrady a rozhodnite sa, či to chcete nechať na profesionála

Keď si vytvárate návrh a celý koncept záhrady, tak je potrebné, aby ste si stanovili jej účel. Prihliadať by ste mali hlavne na tri základné faktory, a tými sú funkčnosť, voľný čas a starostlivosť, konkrétny štýl. Nesnažte sa záhradu zbytočne preplniť prvkami, ktoré nemajú žiadny účel a vy ste do toho investovali len na základe toho, že sa vám daná vec zapáčila v obchode.

S konceptom by ste si mali stanoviť aj rozpočet. Chcete si zavolať aj záhradného architekta alebo veríte svojim schopnostiam? Aj to by ste mali do svojho rozpočtu prirátať. Ak by ste si nevedeli poradiť, či architekta áno alebo nie, tak si položte tieto otázky: Máme na to rozpočet? Chceme zo záhrady vyťažiť čo najviac? Zvládneme záhradu zariadiť aj sami? Podľa toho, ako si odpoviete by ste sa mali rozhodnúť.

Ak to chcete zvládnuť vo vlastnej réžii, môžu pomôcť cad programy.

Čo by v správne zariadenej záhrade nemalo chýbať

Každá záhrada je iná, no všetky majú niektoré spoločné znaky, ktoré sú v podstate základmi správne navrhnutej záhrady. Medzi jednu z najužitočnejších vecí je gril, na ktorom si pripravíte chutné jedlo, budete sa pri ňom stretávať s priateľmi a zároveň môže byť úprava mäsa na grile aj vaším hobby. Nemal by tam chýbať ani altánok alebo aspoň prístrešok v prípade nepriaznivého počasia a rôzne spôsoby sedenia – hojdacia sieť, lavičky alebo hojdacie kreslo.  Dnes je už dostupná aj veľká ponuka pre nadzemné bazény.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!