Vinylová podlaha do bytu – áno alebo nie ?

Ak si plánujete meniť podlahy v byte alebo ho zariaďujete na novo, určite ste premýšľali nad tým, čo je najlepšie dať ako nové a čo vám najdlhšie vydrží. Premýšľali ste nad tým, že by ste si dali vinylové podlahy? Dnes vám povieme, čo sú to vlastne tie vinylové podlahy a aké majú výhody a nevýhody. 

Vinylová podlaha do bytu – áno alebo nie ? (Foto: unsplash.com)

Čo je vinyl?

Vinyl je syntetický materiál, z ktorého sa potom vyrábajú práve vinylové podlahy. Aký je rozdiel medzi tou normálnou, drevenou podlahou a tou vinylovou? Na pohľad moc rozdielov nenájdete, hlavne nie z diaľky. No hlavný rozdiel medzi nimi je, že vinylová podlaha je oveľa tenšia a neprepúšťa vodu, takže sa hodí najmä do kuchyne alebo kúpeľne. 

Výhody a nevýhody vinylovej podlahy

Aké má výhody vinylová podlaha? V prvom rade je to to, čo už sme spomínali, a to je že neprepúšťa vlhkosť, nenasiakne vodu a nezvlní sa, takže sa nemusíte báť, že by sa pri tekutinách zničila. Ďalšou výhodou je aj to, že vám nebude na nohy zima a je pohodlnejšia na chodenie ako klasické podlahy. Je tiež odolná voči nárazom a aj keď sa vám nejakým spôsobom poškodí, tak sa poškodené časti veľmi ľahko vymieňajú. Vyberiete len poškodený diel a prilepíte nový, takže nemusíte rozoberať celú podlahu. Výhodou je aj to, že má nízku hlučnosť a dobrú izoláciu zvuku.

Vinylové podlahy majú aj svoje nevýhody, a tou je napríklad to, že je menej odolná voči poškriabaniu, keďže je vyrábaná z mäkkého a poddajného materiálu. Tiež sú tieto podlahy o čosi šmykľavejšie, no dá sa to zmeniť povrchovou úpravou. No a poslednou z nevýhod je to, že je pokladanie tejto podlahy o čosi komplikovanejšie. Podklad pod podlahou musí byť úplne rovný, pretože sa nevyrovnajú pod podlahou.

 

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!