Penové matrace do jednolôžkových a manželských postelí

Spánok patrí medzi najobľúbenejšie aktivity počas dňa. Všetci sa tešia do pohodlnej postele, z ktorej ráno vstanú plný životy a plne zregenerovaní vstúpiť do nového dňa. Dobre sa vyspať umožní hlavne kvalitná posteľ a dobrý matrac, pri ktorom sa nebudete vstávať dolámaní.

Penové matrace do jednolôžkových a manželských postelí
Penové matrace do jednolôžkových a manželských postelí (zdroj: komerčný článok)

Penové matrace patria medzi najobľúbenejšie. Sú cenovo dostupné a známe vďaka viacerým materiálom, z ktorých sú vyrábané. Patrí tu napríklad pamäťová pena, studená pena, polyuretánová pena (PUR), RE pena alebo BIO pena. Tieto matrace sú vhodné pre ľudí s chronickou bolesťou chrbta, kĺbov, či alergikov a astmatikov.

Polyuretánová pena (PUR) – Matrace s tejto peny si mnohí pamätajú aj pod názvom molitanové matrace. PUR pena je ľahká a tak matrace z tejto peny sú jednoduché na prenášanie a uskladnenie. Výhodou tejto peny je mäkkosť a poddajnosť. Pri výrobe penového matraca sa používa v kombinácií s ďalšími penami, väčšinou tvrdými, čím sa dosiahne potrebná tvrdosť, z ktorej si môžu zákazníci vyberať.

Studená alebo HR pena – Je vyrobená podobnou technológiou ako PUR pena. Studená je preto, pretože sa vyrába za studena. Studená pena v kombinácií s prateľným poťahom má výborný hygienický štandard. Je výnimočná pre svoju stálosť a pružnosť. Studená pena sa dokáže perfektne prispôsobiť každému telu. Keď z takéhoto matraca ráno vstanete, vráti sa na pôvodné miesto. Okrem toho má výborné ortopedické vlastnosti, čím zabezpečí pohodlné spanie bez bolesti. Penové matrace zo studenej peny patria medzi stredne tuhé až tvrdé.

Lenivá alebo pamäťová pena – Patrí medzi najprispôsobivejšie peny, ktoré k telu priľnú ako uliate. Ľahko udržuje svoj tvar a je veľmi poddajná a mäkká. Telo dokáže kopírovať nielen na základe váhy, ale aj teploty.

Pri výbere matraca netreba zabúdať ani ja kvalitný rošt, v kombinácií s ktorým matrac ľahšie poskytne ortopedické vlastnosti. Penové matrace sú vhodné na polohovateľné a lamelové rošty. Okrem roštu prihliadajte aj na hmotnosť. Čím je vyššia, tým by mala mať pena vyššiu hustotu. Penové matrace sú vhodné do tínedžerských izieb na jednolôžkovú posteľ, alebo do spální na manželskú posteľ. Nezabudnite, že pred kúpou matraca z peny je dobré si prečítať návod na výber matraca.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!