Tipy ako využiť levanduľu v domácnosti

Levanduľa je nie len rastlinkou, ktorá má príjemnú a prenikavú vôňu, ale je tiež bylinkou, ktorá má množstvo benefitov pre naše zdravie. Je veľa spôsobov a receptov, čo si z levandule vyrobiť alebo pripraviť, a my vám v dnešnom článku ukážeme ako najlepšie môžete levanduľu využiť. 

Tipy ako využiť levanduľu v domácnosti
Tipy ako využiť levanduľu v domácnosti (Foto: pixabay.com)

Levanduľový čaj

Ak sa chcete upokojiť a trošku celé telo zrelaxovať, práve v tej chvíli je pre vás ideálny levanduľový čaj. Pripravte si teda naň 1 liter vody, 5 lyžičiek suchých levanduľových kvetov a med, prípadne cukor na osladenie čaju. Tiež si pripravte nejakú väčšiu nádobu, do ktorej sa vám čaj zmestí. Postup už potom určite poznáte. Levanduľu zalejete vriacou vodou, necháte približne 3 minúty odstáť, precedíte a medom, prípadne cukrom dochutíte.

Vhodná je aj pre domáce kúpele, využijete aj keď obľubujete nadzemné bazény.

Maska na tvár

Možno ste o tom ešte nepočuli, no maska z levandule je jedna z najlepších pre zrelú a suchšiu pleť. A pripraviť si ju môžete na svoj relaxačný večer, spolu s vyššie spomenutým čajom. Budete na ňu potrebovať menší banán, olivový olej, med a kvapku levanduľového oleja. Z vymenovaných surovín si pripravte zmes, ktorú si natriete na tvár a necháte ju pôsobiť približne 20-30 minút. Potom si ju zmyte vlažnou vodou.

Osviežovač vzduchu

Levanduľa je najznámejšia hlavne vďaka svojej výraznej, no zároveň veľmi príjemnej vôni a to by ste mali vo svojom byte či dome patrične využiť. Z levanduľového oleja sa dá pripraviť osviežovač vzduchu a to tak, že do nádobky so sprejom nalejte vodu a do nej, podľa toho akú chcete intenzitu, nakvapkajte levanduľový olej. Zmes poriadne pretrepte a následne môžete používať či už na topánky, na oblečenie alebo práve ako osviežovač vzduchu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!