3 rastliny, ktoré sú nenáročné na údržbu a dotvoria interiér

Práve jemné detaily a prvky dokážu dotvoriť priestor a vniesť mu teplo domova, aj keď sa nesie vo veľmi modernom, niekedy chladnom štýle. Kvety sú tým prvkom, ktorý dodá priestoru farby, osobitný vzhľad a útulnosť. Na takéto izbové rastliny nemusíte mať vždy presný harmonogram kedy ich polievať a aký uhol svetla majú presne mať, ale stačí ich poliať raz do týždňa a prežijú niekedy aj v tme, aj na slnku. Ak ani vy nie ste práve najlepší pestovatelia, prečítajte si naše tipy na nenáročné a zároveň zaujímavé kvety do interiéru.

3 rastliny, ktoré sú nenáročné na údržbu a dotvoria interiér
3 rastliny, ktoré sú nenáročné na údržbu a dotvoria interiér (Foto: unsplash.com)

Filodendron

Rastlinka, ktorá vzbudzuje v miestnosti dojem džungle, no v interiérovom dizajne za používa už desiatky rokov. Práve filodendron je jednou z najobľúbenejších izbových rastlín, pretože sa hodí aj do nepriaznivejších podmienok a prospieva mu hlavne vlhký vzduch. Jediné, čo je dôležité spraviť pre jeho pekný vzhľad je utierať ho od prachu a nechať ho ťahať po opornom stĺpiku, keď už bude väčší.

Rozchodník

Nie, tento kvietok vám nepomôže zbaviť sa partnera s ktorým ste nespokojní, ale jednoznačne skrášli váš priestor obývačky či spálne. Svojím výnimočným vzhľadom dotvorí akýkoľvek priestor. Má dlhšie ovísajúce stonky s veľmi hrubými „pichliačmi“, preto ideálnym riešením je niekde ho zavesiť alebo položiť na okraj police. Aby vám vydržal a poriadne rástol, tak ho umiestnite na slnečné miesto a aspoň raz do týždňa polejte.

Kaktusy

Práve tento druh rastlín je jedným z najštýlovejších a najmenej náročných na pestovanie, preto je ideálny pre tých, ktorý chcú mať v byte/dome rastliny, no nechcú sa tým moc zaťažovať. Niektoré druhy majú dokonca pestrofarebné kvety, ktoré oživia priestor. Kaktusov môžete mať doma aj dvadsať, akýchkoľvek veľkostí, druhov a tvarov, a uvidíte, že si ich nebudete vedieť vynachváliť!

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!