Jednoduché tipy ako zatraktívniť interiér obývačky

Letné dni sú ako stvorené na rekonštrukcie v interiéri, maľovanie a iné „prerábky“, ktoré nám pomôžu modernizovať náš domov.

Jednoduché tipy ako zatraktívniť interiér obývačky
Jednoduché tipy ako zatraktívniť interiér obývačky (Foto: unsplash.com)

Ak uvažujete nad zatraktívnením interiéru obývačky, ponúkame vám pár jednoduchých a pritom zaujímavých tipov, ako si tento priestor zatraktívniť, aby ste sa v ňom cítili naozaj dobre.

Zníženie stropu a bodové LED svetlá

Staré fľakaté ošúchané stropy nie sú atraktívne na pohľad a najmä v miestnosti, kde prijímame návštevy. Prirodzene sa snažíme zariadiť si takéto miestnosti reprezentatívne, no málokedy dokážeme zamaskovať nedokonalosti, ktoré vznikli pri stavbe, či pri predchádzajúcich rekonštrukciách.

Ak chcete zatraktívniť interiér obývačky, docielite to znížením stropu a bodovými LED svetlami. Dva rady bodových svetiel (jeden bude nad sedačkou, druhý nad obývacou stenou) vám perfektne presvetlia priestor a skrášlia interiér obývačky. Na zníženie stropu ale budete potrebovať lepší sadrokartón, ktorý je kvalitný a má vysokú životnosť. Sadrokartónové konštrukcie nielenže zakryjú nedokonalosti na strope, ale majú aj dobré zvukovo-izolačné vlastnosti.

Nový koberec a dekoračné vankúše

Pre zatraktívnenie obývačky odporúčame kúpu nového koberca pod konferenčný stolík. Koberec býva najviac opotrebovaný a po určitom čase ani čistenie nepomôže vrátiť mu pôvodný vzhľad. Ak máte dlhovlasý koberec svetlých farieb, ktorý už dávno stratil svoju pôvodnú farbu, nahraďte starý koberec novým modernejším. Koberec musí byť v takom rozmere, aby príliš nevytŕčal spod konferenčného stolíka, ale zároveň nesmie byť väčšina koberca schovaná pod sedačkou.

Ak chcete, aby vám bolo teplo, okrem obkladu stien pomocou kvalitných OSB dosiek odporúčame kúpiť teplé koberce v takých farbách, aby vám ladili k farbe stien a k dominantným dekoračným prvkom, ako napríklad dekoračným vankúšom.

Príjemným spestrením interiéru obývačky budú aj nové dekoračné vankúše. Môžete ich ladiť s novým kobercom.

Text:PR