Ako si vytvoriť okrasnú záhradu a čo by v nej nemalo chýbať?

Okrasné záhrady sú neodmysliteľnými súčasťami pozemkov pri rodinných domoch. Slúžia predovšetkým na skrášlenie okolia rodinného domu, no mnohé rodiny si práve v tejto časti vytvárajú záhradné posedenie, aby sa mohli kochať širokým spektrom okrasných rastlín.

Ako si vytvoriť okrasnú záhradu a čo by v nej nemalo chýbať?
Ako si vytvoriť okrasnú záhradu a čo by v nej nemalo chýbať? (Foto: unsplash.com)

Ak ale nemáte okrasnú záhradku a chcete využiť pekné letné dni na jej vytvorenie, máme pre vás tipy, ako si zariadiť okrasnú záhradu a prezradíme vám, čo by v nej nemalo chýbať.

Záhradné jazierko s dreveným mostíkom

Záhradné jazierko sa stáva dominantným prvkom viacerých záhrad. Odporúča sa skôr do väčších záhrad, kde je dostatok miesta na realizáciu stavby záhradného jazierka. Ak si ale chcete spraviť fóliové záhradné jazierko, okrem dobrých baktérií do jazierka, čiže štartovacích, ktoré sa odporúčajú dávať vždy na jar, by ste mali vedieť, že jazierko musí byť postavené tak, aby okraje jazierka ležali v rovine. Zároveň je veľmi dôležité, aby nebolo umiestnené pod opadavými stromami. Spôsobilo by vám to značné komplikácie.

Ak si plánujete zariadiť väčšie záhradné jazierko, príjemným oživením jazierka bude vytvorenie dreveného mostíka, ktorý vám umožní dostať sa z jednej strany jazierka nad druhú.

Do jazierka nezabúdajte dávať filtre. Jazierková filtrácia je veľmi dôležitá pre život v jazierku.

Tuje ako živý plot

Ak bývate pri frekventovanej ceste a okrasnú záhradu si plánujete zriadiť hneď pri vstupe na pozemok, odporúča sa nasadiť si pred klasické oplotenie tuje. Tuje budú zachytávať prach a nečistoty z cesty a vytvoria vám súkromie a tieň.

Aby ste ale nemuseli neustále plevať pod tujami, pod tuje umiestnite mulčovaciu kôru. Tá udržiava potrebnú vlhkosť, podporuje tvorbu humusu a obmedzuje prerastanie buriny.

Okrem túj si do okrasnej záhrady zasaďte aj kanadský javor, či obľúbený cypruštek.

Text: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!