Vypovedala vám stará podlaha svoje služby?

Nielen nábytok a doplnky, ale aj základné formy konštrukcie domu alebo bytu vplývajú na naše pocity. Vytvárajú opticky krásny priestor a jeho správne vybavenie. K jednému z takýchto detailov patrí aj podlaha, od ktorej sa to všetko začína. Ak vám tá aktuálna prestáva plniť pôvodné funkcie a jej prítomnosť v interiéri nedobrovoľne trpíte, máme pre vás zopár jednoduchých rád, ako si vybrať novú a lepšiu.

Vypovedala vám stará podlaha svoje služby?
Vypovedala vám stará podlaha svoje služby? (Foto: unsplash.com)

Podlaha je predsa základ, na ktorom stojí celé vybavenie a zariadenie interiéru, v ktorom trávite všetky spoločné chvíle s rodinou a priateľmi. Preto si ju vyberajte zodpovedne.

Myslite na vhodný druh

Ak vás aktuálna situácia donútila premýšľať o novej podlahe, predchádza tomu celý rad dôležitých krokov, kde k tým prvým patrí typ podlahy. Najkrajšie a udržateľné sú drevené a kamenné podlahy, no cena tohto materiálu je pre bežného človeka stále veľmi vysoká.

Preto sa viacerí z nás rozhodujú pre laminátové podlahy, ktoré dizajn prírodných skvostov dokážu svojím spracovaním perfektne napodobniť.

Kvalitná laminátová podlaha je navyše vysoko odolná a dobre sa udržuje v čistote a pôvodnom stave. Odoláva aj mechanickému poškodeniu alebo inej vyššej záťaži či vlhkosti. Najväčšou výhodou je samozrejme jej výhodná cena.

Farba

Pokiaľ máte pri type podlahy jasno, môžete si z aktuálnej ponuky začať vyberať podľa dizajnu a farby. Moderné vinylové podlahy, ako aj tie z laminátu sa vyznačujú dokonalým dezénom a farebným spracovaním, ktoré prírodné materiály, ako je drevo a kameň dokážu kopírovať na nerozoznanie od originálu.

Pri výbere vhodného dizajnu a farby laminátovej podlahy nebudete mať preto žiadny problém. Nezabudnite sa ale v tomto smere orientovať aj podľa toho, aký veľký priestor chcete svojou podlahou pokryť a aké bude jeho využitie. Svetlé podlahy sa hodia do menších izieb a tie tmavšie dobre vyniknú v miestnosti s veľkými oknami.

Farba bude tiež ovplyvňovať aj údržbu podlahy, preto všetko dobre zvažujte.

Hrúbka a pevnosť

Výmena podlahy nie je náročná, no ani jednoduchá záležitosť, pretože na tento proces potrebujete voľný priestor. Rovnako to nie je ani celkom lacná záležitosť, ktorú si môžete dovoliť meniť každý jeden rok. Preto si vyberajte podlahu aj podľa toho, akú hrúbku a pevnosť majú jednotlivé panely.

Funkčnosť a využitie podlahy bude pri dodržaní všetkých dôležitých detailoch stopercentné a jej krása vám bude spríjemňovať každý jeden deň. Tak si na všetkom dajte záležať, aby ste mali potom pokoj.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!