Trendy v dizajne sprchovacích kútov: Aký typ je horúcim hitom kúpeľní?

Túžite po kúpeľni, ktorá pôsobí vzdušne, štýlovo a elegantne? Stavte na „walk – in“ sprchovací kút, ktorý je čoraz častejšou voľbou pri zariaďovaní kúpeľne. Aké sú jeho benefity a prečo je taký populárny?

Vyberáte sprchovací kút a stretli ste sa termínom walk – in? Ide o bezbariérový, otvorený sprchovací kút, ktorý je považovaný za moderné riešenie v duchu minimalizmu. Kúpeľňa pôsobí vďaka tomuto štýlovému nadčasovému kútu otvorene a priestranne.

Sprchovací kút bez dverí? Dá sa to!

Práve sprchovacie kúty walk – in sú nazývané aj otvorené, bývajú umiestnené v úrovni podlahy a nemajú dvere. Pozostávajú z jedného či dvoch kusov skla, ktoré sa inštalujú najčastejšie priamo na podlahu. K stene sa potom upevňujú príslušným počtom bočníc a vzpier. Na jeho finálnu podobu má vplyv dispozícia kúpeľne.

S otvoreným kútom sa však dá opticky „čarovať“ a prispôsobiť ho svojím potrebám a preferenciám. Kút bude viac uzavretý, keď ho umiestnite do rohu alebo do výklenku, kde bude ohraničený z niekoľkých strán stenami. Naopak kút tvorený len jednou pevnou priečkou a jednou či dvoma sklenenými stenami, pôsobí vzdušným dojmom a poskytne vám veľa voľnosti.

Trendy v dizajne sprchovacích kútov: Aký typ je horúcim hitom kúpeľní?
Trendy v dizajne sprchovacích kútov: Aký typ je horúcim hitom kúpeľní? (zdroj: komerčný článok)

Aké sú benefity otvoreného sprchovacieho kútu?

Hlavnou devízou je jeho priestornosť a komfort. Veľkosť sprchovacieho priestoru môžete prispôsobiť vlastným potrebám, ak máte možnosti, môžete ho vytvoriť aj pre dve osoby, kde každá bude mať vlastnú sprchu. Ďalším pozitívom kúta typu walk – in, je jeho bezbariérovosť. Pohodlne doň vstúpite, bez toho aby ste s čímkoľvek manipulovali alebo niečo prekračovali, či otvárali. Bez ťažkostí sa do neho dostanú deti, seniori alebo hendikepované osoby.

To však nie je všetko, okrem praktických vlastností ponúka tento kút aj silnú vizuálnu stránku, vďaka ktorej si na svoje prídu aj milovníci dizajnu. Kút je tvorený sklenenými stenami, čo ho robí nenápadným a nerušivým. Ak kúpeľňu vybavíte aj zrkadlami, docielite ešte pôsobivejší efekt. Bezbariérový kút nenarúša dizajn kúpeľne, práve naopak, pozdvihuje priestor na vyššiu úroveň. Zároveň sa jednoducho udržiava čistý, nakoľko sklá sú kompaktné. Vďaka absencii škár, rámov, či koľajníc, môžete zabudnúť na náročnú starostlivosť. Navyše, sklá si môžete nechať vytvoriť aj so špeciálnou úpravou proti usadzovaniu vodného kameňa. Mimoriadne praktické riešenie!

Trendy v dizajne sprchovacích kútov: Aký typ je horúcim hitom kúpeľní?
Trendy v dizajne sprchovacích kútov: Aký typ je horúcim hitom kúpeľní? (komerčný článok)

Dôležité je nechať si kút realizovať odborne

Dôvod? Základom je dobre nainštalovaný odtok a správny sklon podlahy. Podlahu je potrebné vopred upraviť, čo môže byť pri niektorých stavbách technicky náročné. Okrem technických detailov by ste mali myslieť aj na bezpečnosť. Vďaka odbornému prístupu výrobcov sklenených sprchovacích kútov si môžete byť istí, že použité sklo patrí medzi bezpečnostné, takže vám pri prípadnom rozbití nehrozí žiadne zranenie. Počuli ste už o nátere Clear Shield na báze nanotechnológie? Pomôže vašej sklenenej zástene vyzerať ešte dokonalejšie. Ak by pre vás typ sprchovacieho kútu walk – in napriek jeho trendy prevedeniu nebol tým pravých orechovým, na výber máte aj rohové sklenené sprchovacie kúty, posuvné sklenené sprchovacie kúty a použiť môžete aj sklenené dvere s fixnými dielmi do sprchovacieho kúta. Nechajte si odborne poradiť, čo je pre vašu kúpeľňu najlepším riešením!

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!