Vyberáme bytový textil

Textilné výrobky v domácnosti slúžia na to, aby zvyšovali naše pohodlie, a pomáhali vytvárať rodinnú pohodu. Preto si bez nich nevieme predstaviť život. Čo všetko tento textil pre domácnosť zahŕňa? Patria sem výrobky akými sú napríklad dekoračné vankúšiky, plachty, prikrývky, vankúše a iné. Ukladajú sa na postele, gauče alebo sedačky. Ďalšie druhy textilných výrobkov v domácnosti zahŕňajú uteráky, osušky, župany alebo aj pyžamá, prípadne hotelový textil.

Vyberáme bytový textil
Vyberáme bytový textil (Foto: unsplash.com)

Materiály

Všetky tieto textilné zázraky musia byť zložené z nezávadných materiálov. Aj podľa feng shui je cieľom dosiahnuť harmonické prostredie, a v takom je aj výber kvalitných a príjemných materiálov, dôležitým faktorom. Ide hlavne o materiály, ktoré na naše zdravie nepôsobia negatívne. Mnohé materiály sú síce na pohľad príťažlivé, no v konečnom dôsledku neobsahujú látky vhodné do domácností. 

Obliečky

Existujú dva druhy materiálov, ktoré sa používajú na obliečky. Za prvé, krepové obliečky, ktorých výhodou je, že sa nekrčia, nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť a netreba ich ani žehliť. Tak isto sa používajú bavlnené obliečky, ktoré sú príjemne hrejivé, a hebké. Takéto obliečky sú vhodné aj do hotelov, hotelové obliečky je potrebné mať vždy nachystané, voňavé a hebké pre nových hostí.

Závesy

V neposlednom rade nesmieme zabúdať na to ako sa starať o závesy alebo záclony. Keďže v našich bytoch či domoch významnou mierou dotvárajú celkovú atmosféru, preto by sme mali dbať o to, aby vyzerali k svetu. Pravidlom je, že pri praní sa vždy musia dodržať návody od výrobcu. Napríklad závesy z bavlny alebo bavlnenej zmesi vydržia veľa praní – sú teda vhodné vtedy ak potrebujeme často prať.

Medzi kvalitnú posteľnú bielizeň patria výrobky akými sú napríklad dekoračné vankúšiky, plachty, prikrývky, vankúše a iné. Praktické vankúše, na ktorých si s radosťou odpočiniete, môžu byť menšie. Sú preto určené skôr pre deti, ale existujú väčšie, na ktoré si môžeme aj my dospelí bez problémov skloniť hlavu. Kúpiť sa k nim dajú aj plachty. Tie detské môžu mať na sebe motívy rôznych rozprávkových postavičiek. Pre tehotné ženy je vhodné použiť tehotenský vankúš.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!