Keď nie ste doma, inteligentná domácnosť funguje ďalej

Možno aj vy patríte k tým ľuďom, čo sa boja z domu odísť aj na jeden deň, lebo stať sa dnes môže čokoľvek. Dom zahltí oheň, niekto vám vytopí byt, nebodaj vás vykradnú. Inteligentná domácnosť vás naučí nestrachovať sa.

Keď nie ste doma, inteligentná domácnosť funguje ďalej
Keď nie ste doma, inteligentná domácnosť funguje ďalej (Foto: PR)

Inteligentné senzory, detektory a alarmy

Iba málokto opustí domácnosť na dlhšie bez toho, aby v ňom neblikla aspoň iskrička strachu, čo doma bude po návrate – z víkendového pobytu, z pracovnej cesty, z dovolenky. Niekto zastavuje prívod vody aj plynu, aj keď ide ráno do práce. Hovoríme o vás? Nemusíte sa vôbec červenať, je dobré myslieť preventívne, hoci tento spôsob nie je vôbec pohodlný. Keby ste však žili v inteligentnej domácnosti, vaše spotrebiče by začali premýšľať miesto vás, a už by ste nemuseli robiť nič navyše. Prívod vody, energie či plynu by ste vedeli zastaviť aj na diaľku v prípade, že by vás riadiaca jednotka informovala o nezvyčajnej situácii. Blíži sa búrka a vy ste pred odchodom do práce nechali trochu pootvorené okná? Zadajte prostredníctvom aplikácie oknu alebo okeniciam signál, aby sa zatvorili alebo zatiahli. V inteligentnej domácnosti presne viete, čo sa kedy otvorilo a spustilo, no nemalo sa. Šikovné senzory a detektory odhalia nezvyčajný pohyb alebo zloženie vzduchu (dym, zdraviu škodlivé plyny) a vy viete v tej chvíli zakročiť, aj keď ste na druhom konci sveta.

V inteligentnej domácnosti netreba ani lusknúť prstom

Myslíte si, že ovládanie inteligentnej domácnosti nie je také jednoduché, ako sa zdá? Stačí si prostredníctvom prehľadnej aplikácie vytvoriť tzv. scény, a vy už naozaj nebudete vôbec musieť pohnúť ani prstom, aby ste zapli televízor či osvetlenie. Spotrebiče, ktoré si rozumejú s riadiacou jednotkou, sa skrátka budú správať tak, ako si ich prednastavíte. To znamená, že správanie jedného bude ovplyvnené od správania druhého… Zapnete svetlo v kuchyni, spustí sa vaša obľúbená hudba, pri ktorej radi varíte, vytiahnete rolety, otvorí sa okno. Ste v práci, no mamička vám chce vyhodiť doma čerstvý koláč? Otvorte jej dvere na diaľku, a pritom môžete skontrolovať, či vám doma nezačala upratovať… Zabudli ste poliať záhradu? Inteligentná domácnosť presne vie, kedy ju treba poliať v závislosti od počasia, a tak zároveň aj šetríte vodou. Čo viac si priať?

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!