Ako získať znalecký posudok?

Pri kúpe nového bývania je potrebné dokladovať pre financujúcu banku viacero vecí. Jedným z bezpodmienečne nutných dokumentov je aj znalecký posudok na dom, prípadne byt.

Ako získať znalecký posudok?
Ako získať znalecký posudok? (Foto: expresnyposudok.sk)

Jedná sa o dokument ktorý určuje cenu danej nehnuteľnosti. Pre banku je dôležitý preto, aby vedela akú nehnuteľnosť získa v prípade nesplácania hypotekárneho úveru, keďže za túto hypotéku sa ručí práve danou nehnuteľnosťou. Znalecký posudok samozrejme nemôže vypracovať kde kto. Banky uznávajú znalecké posudky jedine od tých znalcov ktorí sú zapísaní v zozname znalcov. Tento zoznam vedie ministerstvo spravodlivosti. Ak teda žiadate o vypracovanie takéhoto dokumentu, radšej si overte že ho vypracuje znalec alebo tiež odhadca nehnuteľností ktorý je v tomto zozname aj zapísaný. V opačnom prípade Vám takýto znalecký posudok nepomôže pri vybavovaní hypotéky.

Ako teda najjednoduchšie získať takýto dokument? Odpoveď je samozrejme cez internet. Na webe expresnyposudok.sk nájdete možnosť rýchleho objednania. Spoločnosť pôsobí celoslovensky, a preto nie je problém či už ste z Bratislavy alebo z Prešova. Každý znalec spĺňa legislatívne podmienky a banky akceptujú takto vypracovaný znalecký posudok.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!