Myslite na základy svojho domu a poistite ich dobrou izoláciou

Izolácia základov domu je podstatou jeho trvanlivosti. Zvyčajne sa aplikuje z dôvodu ochrany základov a iných častí domu pred vlhkosťou, vodou alebo plesňou. Dokonalá ochrana stien je dnes zárukou spokojného bývania a vy sa vďaka kvalitne odvedenej hydroizolácii základov môžete o tom presvedčiť.

Myslite na základy svojho domu a poistite ich dobrou izoláciou
Myslite na základy svojho domu a poistite ich dobrou izoláciou (Foto: unsplash.com)

Izolácia medzi základom a stenou je veľmi dôležitá! Táto operácia zabráni vlhkosti a jej vniknutiu do stien. Aby bola takáto úprava vodotesná, je potrebné vybaviť základný povrch ochrannou vrstvou. Ide o bezpečnú hydroizoláciu základov, ktorá má svoje špeciálne vlastnosti.

Ochráni váš domov pred výskytom podzemných vôd v okolí výstavby domu. Zabráni prenikaniu vlhkosti do múrov a nakoniec aj samotného interiéru. Práve pleseň je častým problémom pri bývaní a dobrá izolácia balkóna alebo inej časti domu to môže veľmi dobre vyriešiť.

Minimálne straty

Izolácia vám zaistí ideálne podmienky pre pohodlné bývanie. Nebudete pociťovať tak obrovské úniky tepla a naopak prenikania chladného vzduchu do interiéru v zime. Za všetko môžu samozrejme zloženia a obsah izolačných náterov, ktoré sa na konkrétny povrch veľmi jednoducho aplikujú. Membrána, ktorá vytvorí špeciálnu vrstvu izolácie je skvelým dôkazom toho, že to naozaj funguje.

Ak chcete, aby bol váš domov zbavený všetkých problémov s vlhkosťou a podobnými problémami, neváhajte si vybrať tú, ktorá vám na konkrétny povrch alebo časť domu bude vyhovovať.

Životnosť budovy bez hydroizolácie sa môže znížiť až o 40-60 %! Zároveň sa náklady na udržanie optimálnej vnútornej mikroklímy zvyšujú najmenej o 15 %.

Integrovaná hydroizolácia domu vám umožňuje vyriešiť všetky tieto problémy, predĺžiť životnosť budovy a zvýšiť pohodlie vášho pobytu v nej. Preto je dôležité premýšľať o tom v štádiu návrhu samotnej stavby.

Nielen správny prístup k dizajnu, ale aj výber najkvalitnejších a najvýkonnejších materiálov dosiahne dokonalý výsledok po mnoho desaťročí. Preto je dôležité vziať do úvahy jednotlivé prvky budúceho alebo už postaveného domu, materiál, z ktorého bol skonštruovaný, ako aj množstvo ďalších faktorov, ako je podnebie, typ pôdy, rozsah stavby a oveľa viac.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!