Sklenené zábradlie spraví interiér čistým a vzdušným. Očarilo už aj vás?

Zábradlie môže plniť nielen bezpečnostnú, ale aj estetickú funkciu. Prípadne obidve naraz, ako je tomu napríklad pri sklenenom zábradlí. To, prečo ho vlastne potrebujete, je dobré uvedomiť si ešte pred jeho samotným výberom.

Sklenené zábradlie spraví interiér čistým a vzdušným. Očarilo už aj vás
Sklenené zábradlie spraví interiér čistým a vzdušným. Očarilo už aj vás? (Foto: bigstockphoto.com)

Na prvé miesto by ste pri výbere zábradlia mali vždy klásť bezpečnosť. Akákoľvek konštrukcia by teda mala plniť danú platnú vyhlášku o technických požiadavkách na stavbu. Požiadavky sa samozrejme líšia podľa účelu, na ktorý sa zábradlie zriaďuje, i jeho umiestnenia. Pred realizáciou je dobré zistiť si všetky aspekty, ktoré by sa mali dodržať.

Ktorý je ten pravý materiál?

Voľba materiálu zábradlia je ďalším logickým krokom. Na rozdiel od noriem, tu sa otvára priestor pre vašu kreativitu. Nemajte strach inšpirovať sa osvedčenými trikmi našich predkov a pokojne skombinujte pôvodné materiály s tými absolútne modernými. Pre zábradlia sa odjakživa využívalo drevo, kameň i kov, neskôr sa pripojil betón, pevný plast či tvrdené sklo. S každým materiálom sú spojené isté výhody aj nevýhody. Pri výbere je potrebné zohľadniť vplyvy, ktorým bude zábradlie vystavené.

Sklenené zábradlie

Sklo v interiéri sa dá využiť naozaj kreatívne, a to v najrôznejšich podobách. Bežnými sú čiastkové sklenené prvky, dekorácie či obklady. Rovnako zaujímavo však pôsobí sklenené zábradlie či deliace priečky. Najvýznamnejšou funkciou skla v interiéri je schopnosť prepúšťať svetlo, vďaka čomu sa docieli vzdušný a odľahčený štýl.

V súčasnosti je možné použiť sklenené zábradlie aj bez nápadných kovových rámov, vďaka čomu priestor pôsobí vzdušne a čisto. Bezpečnosť takéhoto skleneného zábradlia sa dosahuje použitím vrstveného bezpečnostného tvrdeného skla. Sklenené zábradlie sa nemusíte báť využiť aj vtedy, ak máte tradične zariadený domov. Ide o nadčasový doplnok, ktorý sa hodí do akéhokoľvek interiéru.

Text: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!