Svietidlá. Sú všade!

V modernej domácnosti dnes rátame so svietidlami úplne všade – sú na schodisku, ukryté v chodníkoch, pri zrkadlách a obrazoch či dokonca na policiach skriniek. Veľmi efektné a praktické.

Svietidlá. Sú všade!
Svietidlá. Sú všade! (Foto: PR)

Čarovanie so svietidlami

Zariaďujete si domácnosť a spolu s novým nábytkom jej chcete darovať aj úplne nové, modernejšie svietidlá? Potom svoje hľadanie neobmedzte len na stropné svietidlá alebo lustre. Vpustite svetlo všade tam, kde je potrebné, no aj na miesta, kde bude pôsobiť mimoriadne efektne, napríklad nad vaším obľúbeným obrazom, na polici pri vašich obľúbených dekoráciách, na TV komode, pri vašom najmilšom kresle, nad jedálenským a pracovným stolom či na nudnej stene na chodbe. Vzorované tienidlo, ale i prosté číre svietidlo sa postará o špecifickú atmosféru v miestnosti. Čím viac vysvietených bodov, tým viac možností domácnosť obdivovať. I LED pás umiestnený v stropných lištách sa dokáže pohrať s vašou náladou, zvlášť ak nemáte práve chuť vysedávať v silne presvetlenom priestore. Podobnú funkciu však plnia aj špeciálne stmievače, ktoré upravia svetlo v miestnosti podľa vašich požiadaviek.

Výrazné i úplne jednoduché svietidlá

Vianoce každý deň? Rozžiarte svoju domácnosť tisícom svetielok kedykoľvek v roku. Farebné lampióny, ale napríklad aj obyčajné svetelné reťaze, ktoré sa stávajú súčasťou vianočného stromčeka, sa skvelo hodia do spální, detských izieb i obývačiek. Doplňte ich o svietidlá, ako sú stojanové lampy, stolné lampičky či nástenné svietidlá, a výsledok bude jedinečný. Len čo sa dostaví za okná šero, môžete začať čarovať s atmosférou. Ide to aj bez blikajúcich plamienkov v kozube! Svietidlá umiestnite na miesta, ktoré stoja za pohľad, upozornia na ne a zároveň sa samy stanú dekoráciou, či budú rozsvietené, alebo zhasnuté. Možnosti sú neobmedzené, vytvorte si vlastný štýl a prekvapte druhých, kde všade ste sa odvážili „vsunúť“ svietidlá. Samozrejme, s ohľadom na vašu bezpečnosť.

Text:PR