Premeňte vašu záhradu na oázu relaxu: Takto sa vám to podarí!

Kto by netúžil po vlastnej záhrade, kde načerpá nové sily, príde na iné myšlienky, odovzdá svoj stres a ponorí sa do príjemného ničnerobenia, však? Aj vy môžete mať v svojej záhrade „božský pokoj“. Ako to docieliť?

Premeňte vašu záhradu na oázu relaxu: Takto sa vám to podarí!
Premeňte vašu záhradu na oázu relaxu: Takto sa vám to podarí! (Foto: unsplash.com)

Naučte sa oddychovať

Všetci potrebujeme v dnešnej dobe plnej stresu vypnúť, o tom niet pochýb. Oddychujte vo vašej záhrade na pohodlnom ergonomickom ratanovom lehátku. To je vytvarované tak, aby vám umožnilo dokonalý relax, ktorý si vaše telo zaslúži. Lehátka z umelého ratanu sú skvelým spôsobom ako načerpať priamo vo svojej záhrade nové sily a pritom si užívať čaro zelene a prírody.

Výber kvetov je dôležitý

Kto by len bol povedal, že „osadenstvo“ flóry vo vašom exteriéri dokáže do veľkej miery ovplyvniť nielen atmosféru, ale aj samotné emócie, ktoré sa u vás v záhrade vytvoria? Samozrejme, veď vplyv rastlín na našu psychiku je enormný. Len si vezmite takú upokojujúcu levanduľu alebo medovku a ich schopnosti. Dokážu nás dokonale uvoľniť a zbaviť stresu. Vytvorte si v záhrade priestor, v ktorom bude len pozitívna energia. Bylinky so schopnosťou upokojovať, samozrejme, nesmú chýbať.

Stimulujte svoje vnemy

Dotvorte miesto v záhrade svetielkami, sviečkami, suvenírmi spolu s vecami, ku ktorým sa vám viažu len príjemné spomienky alebo majú pre vás osobitý význam. Nezabudnite na fotky, darčeky, talizmany a iné spomienkové predmety. Pokojne stavte aj na éterickú lampu, do ktorej nakvapkáte olej podľa potreby. Stimulujúci, pre podporu energie a upokojujúci pre celkové stíšenie organizmu. Výťažky citróna, grepu či mentolu vás dokážu skvelo „nabudiť“,  levanduľa, jazmín, kamilka alebo mäta urobia svoju veľkú službu pri relaxácii. Pokojne ich skombinujte a nechajte pôsobiť zmes olejov. Na vašej zharmonizovanej psychike sa to určite odzrkadlí.

Pite veľa zdravých tekutín

Čerpajte silu z prírody. Stavte na bylinné limonády, ktoré vám dokonale osviežia organizmus. Samozrejme, bylinky, ktoré použijete, krátko pred vložením do limonády odtrhnite z vlastnej skalky alebo bylinnej záhradky. Budú čerstvé a pustia šťavu pre ešte lepšiu a osviežujúcejšiu chuť. Medovka, citrónová tráva, mäta alebo bazalka sú vždy stávkou na istotu.

Text:PR