Nechajte umenie skrášliť váš domov

Aj keď nie ste umelec, váš domov by mal rozprávať jazykom umelca. Farebné steny však nie sú všetko. Skúste sa zamyslieť, aké umelecké kúsky a maľby by oživili aj váš domov. Čo tak veľký obraz nad sedaciu súpravu alebo set obrázkov na chodbe medzi izbami? Podobné nápady sa určite hodia aj vašej domácnosti. 

Estetický význam umenia je všetkým známy. Obrazy, dekokrácie, sošky a rôzne predmety vyjadrujúce abstraktné umenie, nemusia byť nutne drahé kúsky. Dizajnovo skvostný domov si vytvoríte, aj keď nemáte plnú peňaženku, ktorá sa chystá na kúpu originálneho Picassa.

Nechajte umenie skrášliť váš domov
Nechajte umenie skrášliť váš domov

„Chcete zvýrazniť ducha majstrovského diela na plátne. Biela stena k tomu pomôže najmenej. Závesy vyjadria ponurú atmosféru, radosť zo života alebo životnú šancu. Nechajte obraz v kombinácii so závesmi porozprávať váš príbeh domova.“ Nabáda Framel. Skúste sa zamyslieť, aké závesy a aké obrazy by vhodne dopriali vášmu bývaniu iskru, ktorú potrebuje každá domácnosť.

Na to, ako oživiť príbytok sme sa opýtali aj Framel, ktorá varuje pre bielymi stenami, nevhodnými závesmi a chýbajúcimi kúskami umenia. Skúste sa hneď teraz zamyslieť nad tým, aké umelecké kúsky a maľby by oživili aj váš príbytok. Čo tak napríklad jeden veľký obraz nad sedaciu súpravu alebo menší set obrázkov na vstupnej chodbe? Podobné nápady sa určite hodia aj vášmu príbytku, stačí sa nad tým len zamyslieť.

Foto: ilustračné

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!