Dominantný prvok miestnosti si žiada najväčšiu pozornosť

Zariadenie vyskladajte z neutrálnych kúskov a jedného dominantného prvku, ktorý bude najviac viditeľný. Určte veciam v miestnosti, aby mali vlastnú hierarchiu – tie, ktoré dopĺňajú ducha miestnosti a jeden kúsok, ktorý sa v miestnosti vyníma. Takto dosiahnete, že každá miestnosť môže byť razom originálna so svojim vlastným osobitým štýlom.

Dominantný prvok miestnosti si žiada najväčšiu pozornosť
Dominantný prvok miestnosti si žiada najväčšiu pozornosť (Foto: unsplash.com)

Ak sa rozhodujete, ako to docieliť, máme pre vás hneď niekoľko tipov, ako na to. V obývačke to môže byť tehlový kozub. V kuchyni púta pozornosť moderná kuchynská linka. Tú môžete doplniť o originálnu zástenu v podobe skla s potlačou alebo mozaiky. V izbe môžete zvýrazniť posteľ so zaujímavo riešeným záhlavím alebo originálny šatník. Podobne viete postupovať aj v ďalších miestnostiach.

Nemusí sa jednať len o dominantný kúsok nábytku. Môžete ako dominantný prvok použiť niečo iné. Skúste napríklad, ak máte na bielo ladenú kuchyňu, čo je rokmi overená tutovka pri kuchyniach, umiestniť misu plnú farbami hýriaceho ovocia na jedálenský stôl alebo na kuchynský pult. Podobne poslúži aj taký bonsaj. Môže to tak razom perfektne oživiť a osviežiť celú miestnosť.