Chystáte sa maľovať steny? Na toto treba myslieť

Skôr, ako sa pustíte do maľovania stien, uistite sa, že valček nasiakol po celej ploche farbou. Farba na stenách bude jasnejšia a vy ušetríte námahu viacnásobným ponorením valčeka do farby. Nižšie si popíšeme aj to, ako môžete aspoň opticky zväčšiť miestnosť alebo zvýšiť stropy. To všetko bez väčších zásahov alebo nákladnej rekonštrukcie.

Chystáte sa maľovať steny? Na toto treba myslieť
Chystáte sa maľovať steny? Na toto treba myslieť

Docieľte sýtosť farieb

Ku odtieňu namiešanej farby pridajte tmavé pigmenty farby, ktoré urobia farbu sýtejšou. Zvýraznia požadovaný odtieň. Nezabúddajte na to, že miestnosť opticky zväčšujú aj svetlé farby stien, na rozdiel od tmavých, ktoré ho môžu naopak zmenšovať. Ak chcete opticky zvýšiť stropy, bude stačiť, ak stropy namaľujete svetlejšou farbou ako steny a závesy zavesíte čo najvyššie nad okno, ideálne hneď od stropu. Takto môžete docieliť optické zväčšenie miestnosti a zvýšenie stropov a to bez väčších zásahov alebo nákladnej rekonštrukcie.

Svetlo farby mení

Môže dopad svetelných lúčov špecifickým spôsobom ovplyvniť našu voľbu farby stien? Rozhodne áno. Svieže a svetlé farby zvoľte na južnú stranu miestnosti. Na západnej strane sa výborne vyníma ružová a odtiene červenej. Pre východné rozloženie miestnosti použite modrú alebo odtiene univerzálnu bielu farbu. Pri kúpe farieb online máte k dispozícii bohatý výber, farby vám takto vedia aj namiešať. Nezabúdajte na zľavové kódy a kupóny na http://www.zlavovy-kod.sk/, vďaka ktorým nakupujete lacnejšie. Okamžité zľavy, vďaka ktorým ušetríte aj desiatky eur.

Foto: ilustračné

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!