Chorvátske Vodice

Vodice sú jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku. Nachádzajú sa len 12 km od Šibenika. Okolie mesta obrastajú borovicové lesy a vinice. Mesto má približne 9000 obyvateľov, ročne ho však navštívi veľké množstvo turistov.

Chorvátske Vodice
Chorvátske Vodice (Foto: hrvatska.sk)

Mesto má stredozemnú klímu, v lete sa tak teploty pohybujú približne od 26 do 30 stupňov. Vodice ponúkajú nielen možnosť oddychu, ale aj množstvo prírodných krás, historických miest a možností na zaujímavé výlety.

Mesto je plné reštaurácií, atrakcií pre deti, no dovolenku si užijú aj dospelí. Konajú sa tu tanečné večery, organizujú sa výlety loďou a nechýba ani množstvo obchodov. Najznámejšia pláž, Plava plaža, má 4 km a je ocenená modrou vlajkou. Zaslúžila si ju svojou čistotou mora i pláže samotnej.

Popri pláži rastie pekný borovicový les, v ktorom sa nachádzajú reštaurácie a bary. Borovice ponúkajú tieň, v ktorom si turisti môžu počas dňa oddýchnuť. Funguje tu tiež obľúbená škola potápania. Na pláži sa nachádzajú tenisové kurty, atrakcie pre deti, minigolf, plážový volejbal a požičovňa vodných bicyklov.

Vodice majú čo ponúknuť aj pre milovníkov histórie. Tieto miesta boli obývané už v 4. storočí pred našim letopočtom a ako jedno z mála miest sa vyhli Tureckej nadvláde. Napriek tomu sa často konali svadby medzi Turkami a Chorvátmi, čo je poznať i na kultúre Vodíc. Vo Vodiciach sa nachádza niekoľko pekných kostolov, medzi najznámejšie patrí Katedrála sv. Jakova. Je zapísaná v zozname UNESCO a je známa najmä vďaka zvláštnej kombinácií gotického a renesančného štýlu.

Vodice sú charakteristické aj úzkymi uličkami. Stavali sa tak úzke kvôli obrane. V niektorých sa neobídu ani dvaja ľudia. Práve kvôli rozmanitosti, ktorou je toto mesto charakteristické láka tak veľké množstvo turistov.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!