Bazény do každej záhrady

S letom sa nám okrem dovolenky spájajú aj chvíle pohody strávené doma. Kto vlastní rodinný dom so záhradou, určite sa pohráva s myšlienkou zadovážiť si bazén. Poradíme vám, s ktorými bazénmi si leto užijete bez toho, aby ste siahli príliš hlboko do peňaženky.

Bazény do každej záhrady
Bazény do každej záhrady (Foto: PR)

Originálne bazény vypláštené ťažkou fóliou

Čo je lepšie, ako sa počas slnečných dní vyvaľovať pri vlastnom bazéne a osviežovať sa vodou, o ktorej vieme, že je stopercentne neškodná? Samozrejme, to len v prípade, že sa o vodu vhodne staráme… Bazény v záhrade lákajú čoraz viac ľudí práve preto, že získajú túto istotu, ale tiež súkromie. Navyše svoj bazén môžete využiť, kedykoľvek dostanete chuť osviežiť sa. Ráno, na obed, večer alebo aj v noci. Bez toho, aby ste zakaždým platili vstupné. Záhradný bazén si môžete vychutnávať s rodinou alebo priateľmi, ale aj osamote. Vtedy máte viac miesta na plávanie či akékoľvek vodné akrobacie.

Pri stavbe nového alebo rekonštrukcii staršieho bazéna vo vašej záhrade vám odporúčame vypláštiť ho ťažkou fóliou. Vďaka širokej palete farieb môžete popustiť uzdu fantázii a navrhnúť si bazén, aký nebude mať nik v okolí. Základom je betónový bazénový skelet (v prípade rekonštrukcie aj starší plastový skelet) vopred opatrený technologickým príslušenstvom. K výhodám vypláštených bazénov patrí najmä cenová dostupnosť a vysoká odolnosť voči UV žiareniu, chemikáliám, plesniam a mikroorganizmom. Záhradný bazén opatrený fóliou sa dá opraviť aj bez toho, aby bolo nutné vypustiť všetku vodu. Vyplášťovať sa dá akýkoľvek tvar bazéna. Štvorec, obdĺžnik alebo kruh. Sami najlepšie viete, čo sa do vašej záhrady hodí a zmestí.

Nadzemný bazén môžete premiestňovať

Do záhrady si nemusíte zaobstarať len zapustený bazén a riskovať tým, že vás jedného dňa omrzí a v trávniku ostane jama, ktorú bude treba zakopať… Luxusné skimmerové, prelivové či cenovo dostupnejšie, no napriek tomu estetické vypláštené bazény so sebou nesú toto riziko. Nadzemné záhradné bazény oproti ich „bratom“ môžete umiestniť kamkoľvek, kde sa vám to hodí, a pokojne ich aj premiestňujte či mimo sezóny odložte. Sú cenovo dostupné a charakterizujú ich menšie rozmery a hĺbka. To zaiste ocenia najmä tí najmenší, ktorých veľkosť ani hĺbka bazéna neobmedzuje v bláznivých vodných šibalstvách. Sú vyrobené z plastu (nafukovacie) alebo z plechu opatreného nehrdzavejúcou vrstvou. Väčšinou ich využijete iba pár sezón a pravdepodobne sa zapotíte pri ich údržbe, no aspoň sa schladíte v čase veľkých horúčav.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!