Ako sa starať o bazén v horúcich letných dňoch?

Na Slovensku teploty v lete každým rokom stúpajú, a preto je čoraz bežnejšie, že si ľudia pri rodinných domoch nechajú postaviť bazény osadené do zeme alebo nadzemné bazény. V horúčavách je potom veľmi používaný a s tým by ste sa mali oň začať aj viacej starať.

Ako sa starať o bazén v horúcich letných dňoch?
Ako sa starať o bazén v horúcich letných dňoch? (Foto: unsplash.com)

Začnite už pred sezónou

Nemôžete sa samozrejme kúpať v bazéne s riasami, odpadom a špinavou vodou, ktorá sa za to dlhé obdobie od konca leta do začiatku toho ďalšieho vytvorila. Mali by ste teda na začiatok vyloviť všetky veľké kusy, ktoré v bazéne plávajú a vodu potom nechať poriadne prefiltrovať, aspoň tých 24 hodín.

Čo sa týka chémie, aj tú by ste mali pred použitím dať do bazéna. Hodnota pH v bazéne by sa mala pohybovať okolo čísla 7, čiže by mala byť neutrálna. Pri výbere si dajte záležať, pomôže portál najlepsieroka.sk.

Pravidelná starostlivosť počas letnej sezóny

Starostlivosť by ste nemali zanedbávať ani vtedy, keď je bazén úplne najvyťaženejší. Drobný odpad ako lístie a hmyz by mal pozbierať jednoducho aj skimmer. Použiť môžete jednoducho aj podomácky vyrobenú sieťku.

Základom je aj kvalitná bazénová chémia, ktorú by ste mali pravidelne používať a kombinovať ju s pravidelným filtrovaním bazéna. Zvoľte hlavne takú, ktorá je zdravotne aj hygienicky nezávadná. Tieto prípravky nájdete bežne v rôznych nákupných reťazcoch.

Starostlivosťou o bazén to však nekončí. Na údržbu myslite aj vtedy, ak ide o také zariadenie ako domáca sauna, gril alebo kosačka.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!