Ako funguje chemické WC a aké má výhody?

Možno ste už tento pojem počuli, no presne neviete čo to úplne znamená. V dnešnom článku sa dočítate, čo sa konkrétne pod týmto pojmom skrýva, aké sú jeho výhody a čo by ste mali zvažovať pri výbere chemického WC.

Ako funguje chemické WC a aké má výhody?
Ako funguje chemické WC a aké má výhody? (Foto: unsplash.com)

Chemické WC sa rozdeľuje do dvoch skupín a to je prenosné WC a pevne zabudované. No a čo to chemické WC vlastne je? Je to toaleta, ktorá funguje na princípe dvoch nádržiek, pričom jedna skladuje odpad a druhá naopak čistú vodu, ktorá tam je na oplachovanie a odvod odpadu. Pomocou špeciálnych prípravkov sa v tomto WC rozkladá odpad a slúži taktiež na ich bezpečné uchovanie, čiže je to pomerne praktické. Menšie WC sa zmestia aj do kufra auta, napríklad ak ide o Opel Astra.

Vďaka nádržkám je najväčšou výhodou WC to, že k jeho používaniu nepotrebujete prívod vody. Rovnako tak sa vyhnete problémom s upchatou kanalizáciou, čo je častým problém pri klasických vstavaných toaletách.

Takéto WC viete využiť hlavne ak máte chatu, záhradku alebo chalupu, prípadne ak cestujete v karavane. Jednoducho všade tam, kde normálnu toaletu nemôžete použiť. Pred kúpou zvážte miesto jeho používania a vyťaženosť. Vopred si pozrite referencie a odporúčania používateľov.

Pri klasickej toalete je najčastejšie najviac práce práve s odpadom. Tu potrebujete projekt, ale aj často nákladné výkopové práce. Viete si pomôcť aj svojpomocne, taký minibager vie ušetriť aj veľa času. Čo si vyberiete vo výsledku je už na vás a na možnostiach vášho pozemku.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!