5 dokonalých tipov na zvýšenie pohodlia v kuchyni a jedálni

Kuchyňa, a to aj s malým priestorom pre jedáleň, je atraktívna domácim pohodlím vytvoreným jednoduchými prvkami nábytku a dekorácie. Čo všetko to pre vás znamená si povieme v našom článku. Našich 5 tipov vám to všetko celé objasní.

5 dokonalých tipov na zvýšenie pohodlia v kuchyni a jedálni
5 dokonalých tipov na zvýšenie pohodlia v kuchyni a jedálni (Foto: PR)

Pridajte zrkadlá

Zrkadlá odrážajú svetlo a celý interiér, ktorý potom vyzerá väčší a zaujímavejší. V závislosti od veľkosti zrkadla bude priestor vyzerať priestrannejší a svetlejší. Ak je teda vaša jedáleň veľmi malá, umiestnite na stenu zrkadlo a v jeho blízkosti stolík s krásnymi jedálenskými stoličkami. Všetko s pomocou zrkadla zduplikujete a vytvoríte tak pocit bohatej atmosféry.

Drobný nábytok

Interiér v jedálni s jedálenským stolom, stoličkami alebo lavicami, či pohovkami si vyžaduje priestor, ktorého plocha závisí od veľkosti miestnosti. Vzhľad jedálne a pocit priestrannosti preto do veľkej miery závisia od rozsahu nábytku. Malý nábytok v jedálni je riešením na vytvorenie pocitu slobody najlepší.

Sklo

Pretože najdôležitejšou vecou pri návrhu jedálne je optimalizácia každého metra, mali by ste sa zamerať na zabezpečenie toho, aby objekty nebránili pohybu. Priehľadný nábytok zo skla a akrylu pomáha dosiahnuť ľahkosť a vzdušnosť pri zachovaní rozmerov nábytku a jeho funkcií. Taký nábytok zaberá veľmi málo miesta a vytvára pocit svetlého priestoru. Vyskúšajte.

Okrúhle stoly a stoličky

Štvorcové alebo obdĺžnikové stoly sú pohodlné, ale objemné. Pokusy usporiadať stôl v rohoch miestnosti alebo pri stene potom znižujú funkčnosť kuchyne. Okrúhle stoly vám umožňujú vytvárať flexibilitu prostredia, vďaka čomu je priestor viac koketný. Pokiaľ ide o stoličky, potom venujte pozornosť charakteristikám pohodlia. Stoličky s minimálnymi opierkami a zaoblenými tvarmi zaberajú oveľa menej miesta.

Využite rohy

Ak nemáte dostatok miesta na umiestnenie jedálne v kuchyni, môžete využiť roh. Účinok je zrejmý: funkčný a kompaktný priestor, ideálny pre niekoľko metrov štvorcových malú kuchyňu.

Text:PR